antalya sohbet

Antalya Sohbet

Antalya  Sohbet

Çağımızın modern insanlarının en sıkıntı çektiği konular genellikle ruhsal kaynaklı olanlardır. Bugünün insanları en çok yalnız olmaktan, kimseyle sıkı bağlar kuramamaktan şikâyetçi oluyor. Gelecekleri için endişe ettikleri en önemli meselelerden biri de ileriki yaşlarında yalnız kalacaklarından korkmak. Hemen hemen herkes buna benzer sebeplerle ilgi duydukları cinse karşı iletişime girmeye, karşıdaki cinsten kabul görmeye, kendini ispatlamaya ihtiyaç duyuyor. Fakat birçok insan çekingenlik ve dışlanma korkusu gibi farklı sebeplerle bu ihtiyaçlarını gidermede tutuk davranıyor ve başarısız oluyorlar. Yalnız kalmak ya da buna benzer sıkıntıları çeken insanların en büyük yardımcısı da karşılarındaki kişiyi ilk anda görerek değil de yazışıp tanışabildikleri ortamlar oluyor. Bu yüzden birçok kişi başta internet üzerinden olmak üzere farklı mecralardan internetin chat özelliğini kullanıyorlar.

Chat sayesinde; karşıdaki cinsle tanışmak konusunda şanssız olduğunu düşünenler, kendi çevrelerinde istedikleri gibi bir iletişim ortamı kuramayanlar, aradığı kişiyi ancak chat yoluyla bulabileceğine inananlar yalnızlık konusundaki sıkıntılarını gidermeye çalışıyorlar. Farklı chat platformunda yapılan sohbetlerle belki de hayatlarını şekillendirmek mümkün olabiliyor.

Ülkemizin en hareketli bir ili olan antalya sohbet ortamlarına katılmak isteyen birçok insanı içinde barındıran bir şehir. Şehirdeki birçok insan farklı amaçlarla hayatlarına katmak istedikleri insanlara ulaşmaya çalışıyor. En yaygın yöntem de chat aracılığıyla antalya sohbet platformlarına katılmak. Bu şekilde karşılıklı iletişime girebilecek en azından birbiriyle yazışabilecek insanlar; birbirini yakından tanıma, katılmak istedikleri etkinliklere arkadaş bulma, yalnızlıklarını paylaşma, chat haricinde sanal dünya dışında günlük hayatlarında da ilişkiler konusunda daha rahat olabilme konularında kendilerini geliştiriyor ve ihtiyacını duydukları duyguları karşılayabiliyorlar. Örneğin; çok istediğiniz bir etkinlik için Antalya’da bulunduğunuz sırada etkinliğe tek başınıza gitmek istemeyebilirsiniz. Kimseyle tanışamadığınız ve daha önceden de orada kimseyi tanımadığınız için tek gitmek zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumda antalya sohbet başlığı altındaki internetteki chat alanlarında aynı etkinliğe gitmek için sizin gibi bir arkadaş arayan birini ya da etkinlikten hiç haberi yokken vaktini değerlendirmek isteyen birini bulabilirsiniz.

Chat platformunda kişilerin dikkat etmesi gereken bazı temel noktalar da var. Öncelikle antalya sohbet adı altında chat yaparken herkesin gerçek kimliği yerine sanal bir kimlik, kişilik kullanmasından dolayı karşı tarafa koşulsuz güvenin hemen sağlanmaması gerekiyor. Pek doğaldır ki bu anonim olabilme özelliğini kullanan sizi dolandırmak isteyecek insanlar da çıkabilir. Fakat güvenilir chat ortamları bulabilirseniz böyle durumlarla karşılaşma olasılığınızı kendiniz düşürebilirsiniz. Aynı zamanda chat kendi sistemi itibarıyla anlık bir mesajlaşma aracı demek olduğu için pek çok insan karşı tarafla konuşurken fevri şeyler yazabiliyor. Hatta bazı insanlar bunu karşılarındaki insanı etki altına alabilmek ve karşılarındaki insanlara karşı üstünlük kurabilmek için yapıyor. Bunların etkisi ile günümüzde chat yoluyla antalya sohbet ortamlarını kullanmak isteyen bir hayli kişi titiz davranmadığı zaman karşılaşmak istemediği bir sürü mesajla karşılaşabilir. Hatta bazı durumlarda başlarda bu duruma tepki gösteren birçok kişi buna benzer chat platformlarının etkisinde kalarak kendilerinin de ilk başta tepki gösterdikleri davranışları gösterebiliyorlar. Bunun chat geleneği olduğu konusunda ısrarcı oluyorlar. Oysa hâlâ hem kendi konuşmasına hem de karşıdaki kişinin kendisine en azından yazdığı mesajlardaki kullandığı dille gösterdiği saygıya bakarak chat ortamının düzeyini korumaya çalışıyorlar. Eğer chat platformlarında buna benzer özellikle kullanılan dil konusunda hassas davranış gösteren insanların sayısı artmaya devam ederse chat yolu ile sohbet edilebilecek ortamların da kalitesi artmaya devam edecektir. Bu ne kadar gerçekleşirse o kadar güvenilir şekilde sohbet edebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan « makalemize de bakmanızı tavsiye ederiz.
google
ETİKETLER :

yorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?