sohbetsiteleri

Sohbet Siteleri

Sohbet siteleri; içeriği, karşılık sohbet etmek, söyleşi yapmak, tanıdığımız yada tanımadığımız birçok kişi ile iletişim kurmak, mesaj gönderip almak, yazışarak yada görüntülü konuşarak, yeni insanlar tanımak, olan web sayfalarına verilen genel bir isimdir. Bu makalemizde sohbet siteleri konusunu inceleyeceğiz ve sizlere fayda sağlayaçağını düşündüğüm ip uçları vereceğim.

Yaşadığımız dönemin en yaygın alışkanlıklarının başında gelen internet üzerinden sohbet etmek, gerek sosyal medya kullanımının hayatımızın her anında bizimle olması, gerekse yeni insanlar tanıma merakımızdan, sohbet sitelerini sürekli göz önünde tutmaktadır. Çokça ziyaretçi tarafından görüntülenen bu web sayfaları ile tanıdığımız yada tanımadığımız kullanıcılar ile anlık mesajlaşmak eğlenceli bir alışkanlık haline gelmiştir. Genel anlayış bağlamında sanal arkadaşlık birinci sırada gibi görünse de yakın arkadaşlarında buluşup eğlenceli vakit geçirebildiği sanal ortamların olağan mekanlarındandır.

Bilinen en iyi sosyal medya siteler arasında gelen facebook, twitter, resim yükleme sitesi olan instagram, flickr, pinterest gibi herkes tarafında kullanılan bu web sayfalarını en popular sohbet siteleri arasında göstermek doğru ve isabetli bir tespit olacaktır. Buralarda paylaştığımız resim, video, durum, gönderiler ile doğal bir sohbet oluşmakta ve yakın çevremizle anlık iletişim kurmuş eğlenceli zaman  geçirmiş oluyoruz.

Birde sadece arkadaşlık kurmak amacı ile kullanılan siteler vardır. Bunların bir kısmı üyelik gerektiren ücretli sayfalar olurken, mesaj göndermek ve diğer kullanıcılarla konuşabilmek belli bir kredi hesabına göre belirlenmektedir. Bu sebeptendir ki pek ilgi görmezler, genel kanı ise güvenilir olmadığı yönündedir.

En çok ilgi gören  sosyal medya sitelerinden sonra irc tabanlı hizmet veren sohbet siteleri ikinci sıraya konulabilir. Kullanışlı ve kolay sohbet edilebilir özelliği herkesim tarafından beğeni kazandığı gibi, üyelik yada kayıt gerektirmeden de kullanılabilir olması tercih sebeplerinin başında gelir.


Bir önceki yazımız olan « makalemize de bakmanızı tavsiye ederiz.
google
ETİKETLER :

yorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?