sohbet-tavsiyeleri

Sohbet İçin Öneriler

Merhabalar, bir önceki yazımızda sizlerle birlikte sohbet siteleri konusunu incelemiştik, bu makalemiz de ise sizlere nasıl daha kolay ve güvenli sohbet edeceğinizi anlatacağım ve önerilerde bulunacağım. Tavsiyelerimizin ışığında eskiye nazaran daha eğlenceli ve ilgili bir sohbet katılımcısı olacağınızdan kuşkumuz yok. Önce nasıl güvenli bir chat deneyimine sahip olacağınızı anlatalım daha sonra tavsiyelerde bulunalım.

Güvenliğiniz ve daha anlaşılır bir sohbet için yapmanız gerekenlerin en başında bulunduğunuz siteye ait mirc programını bilgisayarınıza indirmeniz geliyor. Bunun size sağlayacağı fayda kolay kullanışı ve görselliği ile ilginizi çekecek olması ve birçok işlemi kısa yoldan gerçekleştirmenizi sağlayacak olmasıdır. Mirc yapımcıları tarafından önceden entegre edilmiş kodları sayesinde kendinize göre hızlı bir şekilde düzenleyebilir istediğiniz görselliğe kavuşabilirsiniz.  Şimdi yapmamız gereken işlem ise kullandığımız rumuz (nick) kayıt işlemini gerçekleştirmek. Bu sizin seçmiş olduğunuz kullanıcı adını size özgü yapacaktır ve başka hiç kimse kullanamayacaktır. Böylece her defasında yeni bir rumuz arama zahmetinden kurtulmuş olursunuz.

Diğer bir konu ise kendinize ait olan özel bilgilerinizi, sosyal medya hesaplarınızı gizli tutmanız ve kimse ile paylaşmamanız. Bu iyi niyetinizi kullanmak isteyen kullanıcıların önüne geçecektir. Unutmayın ki sizden başka her cevreden insan bu tip sitelere rahatlıkla girmekte sohbet etmekte. İnsanları iyi tanımadan ve olumlu bir ön yargı sahibi olmadan özel konuşma dediğimiz birebir diyaloglardan bir süre uzak durmanızda yararınıza olacaktır.

Şimdi gelelim nasıl eğlenceli sohbet edebiliriz kısmına. Şüphesiz kalabalık bir ortamda içinde yazdığımız iletiler herkes tarafında okunmakta ve yorumlanmakta. Bu nedenle dikkatli olmalı ve göndereceğimiz iletileri iyi seçmeliyiz. Buyurun bazı tavsiyeler.

– Sohbet için acele etmeyin bir süre izleyin size uygun bir konu var ise sizde katılın.

– Hoşunuza giden bir kanalda yetki almaya çalışın bu sizin yeni kişiler  tanımanıza yardımcı olacaktır.

– Radyo yayını var ise mutlaka dinleyin, diğer kullanıcılar ile programa katılım sağlayın.

– Resim albümü profil oluşturmak gibi etkinliklere katılın, gönderiler yayınlayın ve paylaşın.

– Sosyal medya hesaplarını unutmayın, buraları takip edin ve paylaşımda bulunun.

– Forum sitesi var ise mutlaka üye olun, faydalı bilgiler paylaşın.

Tavsiyelerimiz umarım işinize yarar ve daha geniş bir arkadaş grubuna sahip olmanıza, farklı kişiler ile iletişim kurmanıza fayda sağlar. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere.


Bir önceki yazımız olan « makalemize de bakmanızı tavsiye ederiz.
google
ETİKETLER :

yorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?