izmirsohbet

İzmir Sohbet

İZMİR SOHBET

Chat yapmak, internet üzerinde en sık gerçekleştirdiğimiz aktivitelerden biridir. İster telefonlarımızla, ister bilgisayarlarımızla olsun, yeni insanlarla tanışmak için bu tür platformları sık sık ziyaret ediyoruz. Arkadaşlık siteleri olarak da tanımlayabileceğimiz bu ortamlarda, kendi kafamıza göre insanlarla tanışma imkanı buluyoruz.  Günümüzde ise, chat ortamlarından faydalanarak, daha hızlı ve daha kolay bir şekilde ortak paydalarda buluşabileceğimiz kimselerle tanışabiliyoruz. Eski zamanların aksine, kendi tercihlerimizi göz önünde bulundurma fırsatı da yakalayabiliyoruz. Yani, artık başkalarının müdahalesine ihtiyaç duymadan, görüşmek istediğimiz kimseyle iletişim kurma şansı yakalayabiliyoruz. Üstelik en azından başlangıçta kendi ismimizi kullanmak zorunda da değiliz. Hoşumuza giden herhangi bir takma ad seçerek sohbete başlayabiliriz.

Birçok şehre ve bölgeye özel sohbet siteleri mevcut… İzmir sohbet de, İzmir çevresinde yaşayan insanların kullanabileceği bir chat sitesi. Türkiye’nin üçüncü büyük şehri olan İzmir’de yaşayan ancak birbirleriyle tanışma fırsatı bulamamış birçok insanı, bir araya getirerek, onlara keyifli bir sohbet ortamı sunuyor. İzmir gibi büyük bir şehirde, iş, okul ve günlük koşuşturmamız sırasında, yanından geçtiğimiz ancak herhangi bir şekilde iletişim kurabilme şansı bulamadığımız bir insanın, aslında ruh eşimiz ya da muhtemel yakın arkadaşımız olup olamayacağını bilemeyiz. İletişim kurma denemeleri yapsak bile, rahat bir şekilde konuşma fırsatı bulamayabiliriz. Bu nedenle, İzmir sohbet gibi platformlarda internet üzerinden sohbet ederek, karşımızdaki kişiyi daha yakından tanıma imkanı söz konusu olabilir.

Şüphesiz ki bu siteler, yalnızca eş ya da arkadaş bulmak için değil, aynı zamanda herhangi bir konuda anlık fikir alışverişi yapmak için de kullanılabilir. Şöyle bir düşündüğümüz de göreceğiz ki, aslında dünyada ne kadar insan varsa o kadar çok da fikir var. Fikirlerine ihtiyaç duyabileceğimiz insanlar çok yakınlarımızda olamayabiliyorlar. Bu nedenle, bir konuda karar verirken ya da herhangi bir konu üzerinde derin düşünceler içerisindeyken, bizi tanımayan ancak farklı bir bakış açısı geliştirebilecek ilginç birçok insanı tanıyabileceğimiz alanlara ihtiyaç duyabiliyoruz. İzmir sohbet gibi chat yapabileceğimiz sohbet sitelerini, bu tip küçük ihtiyaçlar için de ziyaret edebiliriz. Bunların yanı sıra, güncel meselelere dair ciddi tartışmalar yapmak ve herhangi bir konuda bir şeyler danışmak isteyen insanlar için de uygun siteler ve ortamlar olduklarını söyleyebilir; buralarda yeni tanıştığımız kişilerle birlikte, kafamıza takılan konulara dair muhabbet edebiliriz. Yahut ortak zevklere sahip olduğunu düşündüğümüz insanlardan, kitap ya da film tavsiyesi de isteyebiliriz.

Tüm bunların yanı sıra, İzmir sohbet gibi sitelerde kameralı ve sesli sohbetler de gerçekleştirebiliriz. Yalnız, dikkat etmemiz gereken noktalar da söz konusu. Yani, sohbet odalarının olumlu yanlarının yanı sıra oldukça olumsuz, hatta tehdit oluşturabilecek yanları da mevcut. Bu konuda önemli birkaç uyarıda bulunmamız gerekiyor. Bu tip sitelerde chat yaparken, yeni tanıştığımız ve güvenmediğimiz insanlarla konuşmaktan, en azından kendimizle ilgili özel bilgiler vermekten kaçınmalıyız. Örneğin; tam adımızı, adresimizi ya da telefon numaramızı, internet üzerinden paylaşmamaya çalışmak yararımıza olur. Bu tarz sitelerin yöneticilerinin de birçok konuda özenli olması gerekiyor. Kimsenin özel bilgilerini, herhangi bir şekilde, izin almadan paylaşmamalı, kişinin özel hayatına gerekli saygıyı göstermeye dikkat etmeliler. Reşit olmayan bireyleri bu platformlardan uzak tutma konusunda da aynı özeni göstermeliler. Tüm bunlar uygun bir şekilde düzenlendiği taktirde İzmir sohbet gibi mecralarda herkes için sağlıklı bir iletişim ortamının temelleri atılacaktır.


Bir önceki yazımız olan « makalemize de bakmanızı tavsiye ederiz.
google
ETİKETLER :

yorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?